lapset / children 100m (4-5v/yr, 2014-2015)

pojat / boys

1. Eelis Valkeisenmäki, Multia 29,28
2. Tuure Tiihonen, Jyskä 39,46
3. Eino Oksanen, Multia 58,37

tytöt / girls

1. Lotta Jalava, Multia 44,81
2. Alma Pekkanen, Kangashäkki 46,62
3. Anna Salenius, Multia 57,53
4. Mette Tiihonen, Jyskä 2.02,65
5. Vilma Vainio, PetPet/Petäjävesi 2.15,00
6. Kerttu Vainio, PetPet/Petäjävesi 2.15,40

lapset / children 100m (6-7v/yr, 2012-2013)

pojat / boys

1. Topi Kallioniemi, Ähtärin Urheilijat 28,18
2. Kaarlo Laajanaho, Multia 29,68
3. Jonathan Porthin, Kepo 30,02
4. Niilo Valkeisenmäki, Multia 31,04
5. Urho Kuukkanen, Petäjäveden Petäjäiset 34,17

tytöt / girls

1. Selma Lahtinen, Keuruu 28,79
2. Iida Koppelomäki, Multia 32,51
3. Hanna Salenius, Multia 34,15
4. Nella Haavisto, Ähtärin Urheilijat 36,96
5. Emma Rautiainen 45,30
6. Hilma Pekkanen, Kangashäkki 46,11
7. Eeva Otava, Multia 46,54
8. Eevi Oksanen, Multia 49,87
9. Martta Pekkanen, Kangashäkki 58,12

lapset / children 100m (8-9v/yr, 2010-2011)

pojat / boys

1. Matias Lehtola, Kemijärvi 19,82
2. Kaapo Vanhanen, Sinervän koulukeskus 37,46
3. Jimi Tanninen, Sinervän koulukeskus 43,81

tytöt / girls

1. Venla Merisalo, Ähtäri 20,67
2. Elli Koppelomäki, Sinervän koulukeskus 21,61
3. Ronja Viitasalo, Sinervän koulukeskus 25,42
4. Biancca Huotari 27,83
5. Jenny Rautiainen, Sinervän koulukeskus 28,33
6. Piita Salo, Sinervän koulukeskus 28,46
7. Iines Terho, Sinervän koulukeskus 28,73
8. Viivi Lampinen, Sinervän koulukeskus 28,77
9. Emilia Kulmala, Sinervän koulukeskus 29,45
10. Milja Collin, Sinervän koulukeskus 30,35
11. Johanna Mäkelä, Sinervän koulukeskus 36,63
12. Julianne Huovinen, Sinervän koulukeskus 46,66
13. Juuli Jalava, Sinervän koulukeskus 47,23

lapset / children 300m (10-11v/yr, 2008-2009)

pojat / boys

1. Iisakki Vierikko, Ketkupolkka 53,32
2. Matias Haavisto, Ähtärin Urheilijat 1.01,38
3. Kalle Karja, Sinervän koulukeskus 1.01,44
4. Aaku Lehtomäki, Sinervän koulukeskus 1.05,01
5. Jaakko Heikkinen, Sinervän koulukeskus 1.07,08
6. Joona Hänninen, Sinervän koulukeskus 1.09,18
7. Niiku Salo, Sinervän koulukeskus 1.13,68
8. Nooa Vehkomäki, Sinervän koulukeskus 1.24,53
9. Teemu Linna, Sinervän koulukeskus 1.27,85

tytöt / girls

1. Saima Kallioniemi, Ähtärin Urheilijat 1.04,21
2. Elsa Lahtinen, Keuruu 1.09,54
3. Anni Miettinen, Sinervän koulukeskus 1.16,53
4. Isabella Huotari 1.17,15
5. Ronja Pehkonen, Sinervän koulukeskus 1.20,49
6. Nelli Saarinen, Sinervän koulukeskus 1.34,92
7. Elli Otava, Sinervän koulukeskus 1.36,50

lapset / children 300m (12-13v/yr, 2006-2007)

pojat / boys

1. Iiro Koskela, Sinervän koulukeskus 48,13
2. Arik Porthin, KePo 1.02,30
3. Luka Ahonen, Sinervän koulukeskus 1.04,68
4. Akseli Otava, Sinervän koulukeskus 1.11,11
5. Veeti Pehkonen, Sinervän koulukeskus 1.19,97
6. Niilo Siekkinen, Sinervän koulukeskus 1.21,34

tytöt / girls

1. Justiina Juntunen, Ketkupolkka 56,85
2. Petra Koskela, Sinervän koulukeskus 1.04,79
3. Moona Ilvesaho, Sinervän koulukeskus 1.14,79
4. Emma Manninen, Sinervän koulukeskus 1.20,64
5. Jonna Lähdeaho, Sinervän koulukeskus 1.21,38
6. Mira Teivaanmäki, Ähtäri 1.30,61

lapset / children 300m (14-15v/yr, 2004-2005)

pojat / boys

1. Elmeri Juntunen, Sinervän koulukeskus 59,42

tytöt / girls

Ei kilpailijoita / no competitors

miehet / men 100m

erä / heat 1

1. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 13,91
2. Ari Tuovinen, Traffic Jam 14,30
3. Mikko Seppä, Team Kainpo/Luumäki 14,52
4. Alberto Brizzi, Polisportiva OROFANTACY/Italia 21,51

erä / heat 2

1. Tomas Porthin, KePo 13,86
2. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti, Rauma 15,75
3. Mairo Mugra, Eesti Tõukerattaliit 16,50
4. Antonello Petrocchi, Polisportiva OROFANTACY/Italia 33,19

loppukilpailu / final

1. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 13,09
2. Tomas Porthin, KePo 13,86
3. Ari Tuovinen, Traffic Jam 14,37
4. Mikko Seppä, Team Kainpo/Luumäki 14,62
5. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti, Rauma 15,54
6. Mairo Mugra, Eesti Tõukerattaliit 16,63

naiset / women 100m

erä / heat 1

1. Minna Koppelomäki, MultiAnts 14,85
2. Signe Kaasik, Eesti Tõukerattaliit 19,79
3. Kerli Kuusek, Eesti Tõukerattaliit 20,13

erä / heat 2

1. Mirka Lappi, MultiAnts 15,39
2. Katri Kotajärvi, OTTO MOTOR 16,56
3. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 16,86

loppukilpailu / final

1. Minna Koppelomäki, MultiAnts 14,63
2. Mirka Lappi, MultiAnts 15,34
3. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 16,30
4. Katri Kotajärvi, OTTO MOTOR 16,73
5. Signe Kaasik, Eesti Tõukerattaliit 18,13
6. Kerli Kuusek, Eesti Tõukerattaliit 18,96

miehet / men 1500m

1. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 3.27,38
2. Tomas Porthin, KePo 3.28,37
3. Mikko Seppä, Team Kainpo/Luumäki 3.46,11
4. Ari Tuovinen, Traffic Jam 3.46,55
5. Antero Pehkonen, Tampere 3.52,70
6. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti, Rauma 4.00,25
7. Mairo Mugra, Eesti Tõukerattaliit 4.27,63
8. Alberto Brizzi, Polisportiva OROFANTACY/Italia 5.00,72
9. Antonello Petrocchi, Polisportiva OROFANTACY/Italia 5.08,42

naiset / women 1500m

1. Laura Koskela, OTTO MOTOR 4.21,02
2. Noora Lahtinen, OTTO MOTOR 4.21,73
3. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 4.36,84
4. Tuulikki Pekkala, Tampere 4.47,65
5. Signe Kaasik, Eesti Tõukerattaliit 4.53,46
6. Kerli Kuusek, Eesti Tõukerattaliit 5.06,94

miehet / men 10,8 km

1. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 28.04,2
2. Tomas Porthin, KePo 28.11,3
3. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti, Rauma 28.54,1
4. Maino Mugra, Eesti Tõukerattaliit 35.33,3
5. Timo Haikarainen, Varkaus 41.44,0
6. Antonella Petrocchi, Italia/Polisportiva OROFANTACY 41.53,9
7. Alberto Brizzi, Italia/Polisportiva OROFANTACY 43.27,6

naiset / women 10,8 km

1. Noora Lahtinen, Otto Motor 34.03,3
2. Sikne Kaasik, Eesti Tõukerattaliit 38.27,0
3. Miia Lahtinen, KePo 39.18,1
4. Kerli Kuusek, Eesti Tõukerattaliit 39.20,1

miehet / men 600m (40v/yr)

1. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 1.23,95
2. Tomas Porthin, KePo 1.24,22
3. Jarmo Sydänmäki, Team Silakka 1.34,36
4. Antero Pehkonen, Tampere 2.13,17

naiset / women 600m (40v/yr)

1. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 1.45,21
2. Signe Kaasik, Eesti Tõukerattaliit 1.49,48
3. Tuulikki Pekkala, Tampere 1.52,95
4. Kerli Kuusek, Eesti Tõukerattaliit 2.04,10

miehet / men 600m (50v/yr)

1. Ari Tuovinen, Traffic Jam 1.27,36
2. Mikko Seppä, Team Kainpo/Luumäki 1.30,06
3. Timo Haikarainen, Varkaus 1.44,74
4. Tero-Mikko Talaslahti, Vantaa 1.48,99
5. Mairo Mugra, Eesti Tõukerattaliit 1.53,17
6. Antonello Petrocchi, Polisportiva OROFANTACY/Italia 2.01,24

naiset / women 600m (50v/yr)

1. Jaana Virkamäki, Multia 1.41,64

miehet / men 600m (60v/yr)

1. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti 1.32,88
2. Alberto Brizzi, Polisportiva OROFANTACY/Italia 2.01,73
3. Jorma Romppanen, Pyhäjoki 2.23,20

naiset / women 600m (50v/yr)

Ei kilpailijoita / no competitors

miehet / men kunto / fitness 10,8km

1. Jaakkima Juntunen, KePo 33.12,0
2. Hannu Vierikko, KePo 33.36,1
3. Iisakki Vierikko, KePo 37.34,2
4. Jyrki Valkola, Multia 40.17,2
5. Tuukka Pekkanen, Multia 40.32,3

naiset / women kunto / fitness 10,8km

1. Riitta Pekola, Jyväskylä/Multia 37.30,0

miehet / men parisprintti / dual sprint 2 x 3 x 300m

1. Kaksi Ämmää, Varkaus (Markku Levänen / Mikko Seppä) 4.39,60
2. Aucoco, Jyväskylä (Esa Laine / Tomi Mikkila) 5.03,02
3. Sinkut, Varkaus, Multia (Matti Pesälä / Timo Haikara) 5.14,10
4. Team Rynkeby-God Morgon 1, Jyväskylä-Kuopio (Lauri Anttila / Heikki Helle) 5.17,52
5. Polisportiva OROFANTACY, Italia (Alberto Brizzi / Antonello Petrocchi) 6.33,59

naiset / women parisprintti / dual sprint 2 x 3 x 300m

1. OTTO MOTOR, Multia (Laura Koskela / Noora Lahtinen) 5.14,33
2. Taskuraketit, Jyväskylä (Julia Linna / Roosa Karvinen) 5.35,01
3. Jyväskylän Potku, Jyväskylä (Anni Lemmetty / Laura Saalamo) 5.48,76
4. Tartu, Viro (Signe Kaasik / Kerli Kuusk) 6.10,91
5. Team Rynkeby-God Morgon 2, Jyväskylä-Kuopio (Jenni Suolaniemi / Sari Autio) 6.49,97

haasteviesti, kilpakelkka / challenge race, racing sled 3 x 300m

1. Team Rynkeby-God Morgon 1, Jyväskylä-Kuopio (Heikki Helle / Jani Halinen / Lauri Anttila) 2.38,18
2. 77, Keuruu (Jouni Leiviskä / Tomi Mikkilä / Esa Laine) 2.40,44
3. OTTO MOTOR 1, Multia (Eetu Berg / Katri Kotajärvi / Seppo Lahtinen) 2.42,20
4. Big Hard Racing, Keuruu (Markus Poveleinen / Henri Heikkinen / Markku Sulasalmi) 2.54,07
5. Nivalan Urheilijat, Keuruu (Pasi Maliniemi / Joel Jyrkkä / Rami Alakotila) 3.12,14
6. Vehkoon Asunnot, Multia (Atso Talvitie / Satu Manier / Pasi Moilanen) 4.34,36

haasteviesti, perinteinen kelkka / challenge race, traditional sled 3 x 300m

1. Team Tampere, Tampere (Nea Nieminen / Maria Maljanen / Marjukka Vilhonen) 3.53,86
2. Team Rynkeby-God Morgon 2, Jyväskylä-Kuopio (Jenni Suolaniemi / Sari Autio / Raili Savolainen) 3.54,88
3. Team Karttakeppi, Sinervän Koulukeskus (Mika Lappi / Lauri Wannas / Henri Heikkinen) 3.56,69
4. Team Eve, Ranskalaiset korot (Arla / Hanna-Maija / Henriikka) 4.05,35
5. Viraston vauhti, Multia (Jenni Peltokangas / Tiina Löytömäki / Noora Pajari) 4.05,52
6. Team Liitutaulu, Sinervän Koulukeskus (Tuomas Latikka / Heini Tuomisto / Timo Saxlund) 4.06,69
7. Team Eve, Mandoliinimies (Eve / Kirsti / Hanna) 4.13,69
8. Team Perkele, Nokia (Sumo Suhonen / J.Jalkanen / Hannu "Mesu" Kivinen) 4.19,79
9. Keuruun Nuorkauppakamari, Keuruu (Merja Astikainen / Anu Huhtala / Riku Keränen) 4.21,4
10. Pinkkipai JPM, Sinervän koulukeskus (Petra / Moona / Jonna) 4.31,89
11. Multian Naisvoimistelijat (Johanna Liiten / Anna Vähämäki / Miia Karja) 4.32,88
12. Pink fluffy unicorn, Sinervän koulukeskus (Anni Laurinen / Anni Miettinen / Olivia Paarlahti) 4.39,82
13. HAAMUHOITAJAT, Jyväskylä (Marika Kivelä / Seija Pohjankoski-Juutti / Noora Lahtinen) 4.48,64
14. Multian martat, Multia (Liisa Lehmonen / Enni Mäkinen / Seija Aspinmaa) 4.59,03
15. Team Eve, Nälkämaan laulu (Marika / Johanna / Jonna) 5.01,40
16. Dimexit ja idiootit, Sinervän koulukeskus (Aino / Jeeli / Siina) 5.06,13
17. Super eläimet, Multia (Fiona Töysä / Sara Nuoranne / Venla Heinonen) 5.07,31
18. OTTO MOTOR 2, Multia (Helena Väliaho / Virpi Halla-Aho / Seppo Ojala) 5.37,95
19. Team Eve, Hotel Kalifornia (Inka / Jenni / Pinja) 5.54,59
20. Hellää hoivaa, Kissaniemen Päiväkoti (Susanna Tuhkio / Maarit Jouttela / Elina Peräläladron) 5.58,66
21. Jaffat Tulloo, Palokka (Anni Lemmetty / Laura Saalamo / Kirsi Inkeröinen) 6.19,07