100 m miehet, erä 1

1. Markku Levänen, Savon Dynamo ry, Varkaus 13,2
2. Jussi Ruokonen, OTTOMOTOR 13,8
3. Mikko Seppä, Team Kainpo 14,8
4. Eetu Berg, OTTOMOTOR MULTIA 16,0

100 m miehet, erä 2

1. Jussi Lahtinen, OTTOMOTOR MULTIA 13,1
2. Mikko Hämäläinen, OTTOMOTOR MULTIA 13,9
3. Ari Tuovinen, Disepapat 14,6
4. Seppo Julkunen, Leppävirran Urheilijat 15,1
5. Arttu Kukko, Isokyrö 16,0

100 m miehet erä 3

1. Markku Lappi, MultiAnts 14,6
2. Ilpo Haavisto, Nousiainen 15,4
kesk. Taisto Miettinen, Kauniainen

100 m miehet loppukilpailu

1. Jussi Lahtinen, OTTOMOTOR 12,9
2. Markku Levänen, Savon Dynamo 13,0
3. Mikko Hämäläinen, OTTOMOTOR 13,5
4. Markku Lappi, MultiAnts 13,9
4. Jussi Ruokonen, OTTOMOTOR 13,9

1500 m miehet, erä 1

1. Jussi Lahtinen, OTTOMOTOR MULTIA 3.33,8
2. Markku Levänen, Savon Dynamo ry, Varkaus 3.34,6
3. Jussi Ruokonen, OTTOMOTOR MULTIA 3.39,2
4. Hannu Vierikko, Ketkupolkka 3.51,3
5. Mikko Hämäläinen, OTTOMOTOR MULTIA 3.51,5
6. Jukka Hintikka, Uuraisten Urheilijat 3.52,2

1500 m miehet, erä 2

1. Mikko Seppä, Team Kainpo 3.46,7
2. Ari Tuovinen, Disepapat 4.00,0
3. Arttu Kukko, Isokyrö 4.16,0
4. Eetu Berg, OTTOMOTOR MULTIA 4.22.4
5. Ilpo Haalisto, Nousiainen 4.27,4
6. Jake Plucinski, Koura 5.28,3

1500 m miehet, yhdistelmä

1. Jussi Lahtinen, OTTOMOTOR MULTIA 3.33,8
2. Markku Levänen, Savon Dynamo ry, Varkaus 3.34,6
3. Jussi Ruokonen, OTTOMOTOR MULTIA 3.39,2
4. Mikko Seppä, Team Kainpo 3.46,7
5. Hannu Vierikko, Ketkupolkka 3.51,3
6. Mikko Hämäläinen, OTTOMOTOR MULTIA 3.51,5
7. Jukka Hintikka, Uuraisten Urheilijat 3.52,2
8. Ari Tuovinen, Disepapat 4.00,0
9. Arttu Kukko, Isokyrö 4.16,0
10. Eetu Berg, OTTOMOTOR MULTIA 4.22.4
11. Ilpo Haalisto, Nousiainen 4.27,4
12. Jake Plucinski, Koura 5.28,3

Maraton miehet

1. Jussi Lahtinen, OTTOMOTOR MULTIA 1.41,2
2. Markku Levänen, Savon Dynamo ry, Varkaus 1.42,0
3. Jussi Ruokonen, OTTOMOTOR MULTIA 1.42,4
4. Hannu Vierikko, Ketkupolkka 1.59,3
5. Eero Ruotsalainen, Alapitkän sulkapalloseura, Petäjävesi 2.06,4

100 m naiset, erä 1

1. Maarit Raatikainen, Leppävirran Urheilijat 14,4
2. Laura Kumpula, Otto Motor Multia 14,7
3. Ritva Ahola, Jämsä 26,7

100 m naiset, erä 2

1. Minna Koppelomäki, Multia 14,7
2. Noora Lahtinen, OTTOMOTOR 15,9
3. Mirjami Linden, Jyväskylä 16,9
4. Pirjo Saukkonen, Leppävirran Urheilijat 17,4

100 m naiset, erä 3

1. Kirsi Kumpula, OTTOMOTOR Multia 15,5
2. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 16,3
3. Katri Kotajärvi, OTTOMOTOR Multia 16,6

100 m naiset, loppukilpailu

1. Minna Koppelomäki, MultiAnts 14,3
2. Laura Kumpula, OTTOMOTOR 14,8
3. Maarit Raatikainen, Leppävirran urheilijat 15,1
4. Kirsi Kumpula, OTTOMOTOR 15,4
5. Noora Lahtinen, OTTOMOTOR 15,9

1500 m naiset, erä 1

1. Laura Kumpula, OTTOMOTOR MULTIA 4.02,1
2. Noora Lahtinen, OTTOMOTOR MULTIA 4.12,1
3. Jaana Virkamäki, Multia 4.12,2
4. Ritva Ahola, Jämsä 4.24,0
5. Auli Suomalainen, Multia Team 4.39,7

1500 m naiset, erä 2

1. Kirsi Kumpula, OTTOMOTOR MULTIA 4.24,1
2. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 4.28,3
3. Katri Kotajärvi, OTTOMOTOR MULTIA 4.45,1
4. Pirjetta Plucinska, Team ESLA 5.11,1

1500 m naiset, yhdistelmä

1. Laura Kumpula, OTTOMOTOR MULTIA 4.02,1
2. Noora Lahtinen, OTTOMOTOR MULTIA 4.12,1
3. Jaana Virkamäki, Multia 4.12,2
4. Ritva Ahola, Jämsä 4.24,0
5. Kirsi Kumpula, OTTOMOTOR MULTIA 4.24,1
6. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 4.28,3
7. Auli Suomalainen, Multia Team 4.39,7
8. Katri Kotajärvi, OTTOMOTOR MULTIA 4.45,1
9. Pirjetta Plucinska, Team ESLA 5.11,1

Maraton naiset

1. Nina Honka, Cycling EL Burro 1.56,4
2. Auli Suomalainen, Multia-Team 2.06,4
3. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 2.20,3

600 m miehet 40 v. (s.1977-)

1. Markku Levänen, Savon Dynamo ry, Varkaus 1.59,0

600 m miehet 50 v. (s.1967-)

1. Jussi Ruokonen, OTTOMOTOR MULTIA 1.22,7
2. Hannu Vierikko, Ketkupolkka 1.23,4
3. Seppo Julkunen, Leppävirran Urheilijat 1.29,0
4. Mikko Seppä, Team Kainpo 1.29,1
5. Markku Lappi, MultiAnts 1.30,9
6. Ari Tuovinen, Disepapat 1.31,6
7. Taisto Miettinen, Kauniainen 1.34,3
8. Ilpo Haalisto, Nousiainen 1.34,7
9. Reijo Tallgren, Kyllä onnistuu 1.48,8

600 m miehet 60 v. (s.1957-)

1. Erkki Pyökkimies, Multia 1.49,9
2. Jorma Romppanen, Raahen Kesport 1.59,2

600 m naiset 40 v. (s.1977-)

1. Anne-Mari Takala, Alavus 1.37,9
2. Ritva Ahola, Jämsä 1.40,0
3. Miia Lahtinen, Ketkupolkka 1.42,4
4. Asta Kankaala, Leppävirran Urheilijat 1.47,1
5. Pirjo Saukkonen, Leppävirran Urheilijat 1.51,0

600 m naiset 50 v. (s.1967-)

1. Jaana Virkamäki, Multia 1.40,6

600 m naiset 60 v. (s.1957-)

1. Auli Suomalainen, Multia Team 1.40,3
2. Kaija Hautanen, Multia 2.16,7

Parisprintti 2 x 3 x 300 m miehet

1. OTTOMOTOR 1 (Mikko Hämäläinen, Jussi Lahtinen) 4.18,3
2. Ketkupolkka 1 (Seppo Julkunen, Hannu Vierikko) 4.25,5
3. Team Kainpo (Markku Levänen, Mikko Seppä) 4.26,3
4. OTTOMOTOR 2 (Eetu Berg, Jussi Ruokonen) 4.40,6
5. Team Traffic Jam (Ari Tuovinen, Seppo Koivisto) 4.48,6
6. Miettinen / Haavisto 4.57,6

Parisprintti 2 x 3 x 300 m naiset

1. OTTOMOTOR 1 (Laura Kumpula, Kirsi Kumpula) 4.43,7
2. KoppeloRouvat (Hanna-Kaisa Koppelomäki, Minna Koppelomäki) 4.48,4
3. MirRit (Mirjami Linden, Ritva Ahola) 5.00,8
4. Multia Team (Jaana Virkamäki, Auli Suomalainen) 5.01,2
5. OTTOMOTOR 2 (Noora Lahtinen, Katri Kotajärvi) 5.01,5
6. Jyväskylän Liito (Anni Lemmetty, Miia Soranto) 5.58,2

Haasteviesti 3 x 300 m, erä 1

1. Tapiot, MULTIA 3.04,9
2. Vehkoo 30 v, Multia 3.31,2
3. Petäjäveden Palveluasunnot, Petäjävesi 3.49,7
4. Katkenneet jalat ja paketoidut päät, Joroinen 4.01,5
5. Team Kyllä Onnistuu, Tampere 4.05,0
6. Friikit ja normaali, MULTIA 4.14,9
7. LightPoop, MULTIA 4.19,9
8. Team Naiset, Multia 5.38,0

Haasteviesti 3 x 300 m, erä 2

1. Rynkeby Veteraanit 1 2.36,1
2. OP-Multia, Multia 2.58,5
3. KelkAnts, Multia 3.15,3
4. Team ESLA, Koura 3.16,3
5. PAU Keski-Suomen osasto, Jyväskylä 3.17,9
6. Savannin Saapas, Multia 3.27,2
7. Neulekahvilan puikot, Joroinen 5.07,2

Haasteviesti 3 x 300 m, erä 3

1. Team Rynkeby ROCK ROY, JKL 2.47,2
2. MULTIAN KUNTA, MULTIA 3.10,9
3. Team Rynkeby, JKL 3.11,9
4. Rynkeby Veteraanit 2 3.12,0
5. Korsun Kölvit, Multia 3.32,8
6. Multian Martat, Multia 3.50,8
7. Roikkuvat Utareet 5.01,0
8. Bad Boys Tuning / Älä Kiusaa Mua Ry 6.56,3

Haasteviesti 3 x 300 m, erä 4

1. OTTOMOTOR I, Multia 2.37,1
2. Puluvärkki ICE, Raahe 3.23,7
3. Punne Asa ja Karvakulman karpaasit, Keuruu 3.47,2
4. Eslan Potkurilla Porvooseen 3.49,9
5. MASKOTIT, Multia 5.12,3
6. JätteBRA, Multia 5.19,1
7. OTTOMOTOR II, Multia 6.04,0

Haasteviesti 3 x 300 m, yhdistelmä

1. Rynkeby Veteraanit 1 (Harri Kolu, Aki Laaja, Lasse Saari), Jyväskylä 2.36,1
2. OTTOMOTOR I, Multia (Eetu Berg, Alpo Peurala, Seppo Lahtinen) 2.37,1
3. Team Rynkeby ROCK ROY (Jouko Solmula), JKL 2.47,2
4. OP-Multia, Multia 2.58,5
5. Tapiot, MULTIA 3.04,9
6. MULTIAN KUNTA, MULTIA 3.10,9
7. Team Rynkeby, JKL 3.11,9
8. Rynkeby Veteraanit 2 3.12,0
9. KelkAnts, Multia 3.15,3
10. Team ESLA, Koura 3.16,3
11. PAU Keski-Suomen osasto, Jyväskylä 3.17,9
12. Puluvärkki ICE, Raahe 3.23,7
13. Savannin Saapas, Multia 3.27,2
14. Vehkoo 30 v, Multia 3.31,2
15. Korsun Kölvit, Multia 3.32,8
16. Punne Asa ja Karvakulman karpaasit, Keuruu 3.47,2
17. Petäjäveden Palveluasunnot, Petäjävesi 3.49,7
18. Eslan Potkurilla Porvooseen 3.49,9
19. Multian Martat, Multia 3.50,8
20. Katkenneet jalat ja paketoidut päät, Joroinen 4.01,5
21. Team Kyllä Onnistuu, Tampere 4.05,0
22. Friikit ja normaali, MULTIA 4.14,9
23. LightPoop, MULTIA 4.19,9
24. Roikkuvat Utareet 5.01,0
25. Neulekahvilan puikot, Joroinen 5.07,2
26. MASKOTIT, Multia 5.12,3
27. JätteBRA, Multia 5.19,1
28. Team Naiset, Multia 5.38,0
29. OTTOMOTOR II, Multia 6.04,0
30. Bad Boys Tuning / Älä Kiusaa Mua Ry 6.56,3

Paras asu: Team Naiset (Kasperi Paarlahti, Timi Huisman, Elias Terho)
Paras kelkka: LightPoop (Minka Viitasalo Helmi Miettinen, Milla Lappi)
Paras multialainen (Suur-Keuruun kiertopalkinto): Laura Kumpula

Haasteviesti 3 x 300 m, moottoroidut kelkat

Moottoroituja kelkkoja useampi. Kelkat esiintyivät näytöslajina. Kelkkoja Espoosta ja Multialta.

Tytöt 4-5 v. (2013, 2012), erä 1

1. Silka Viinikka, Ähtärin Urheilijat 28,9
2. Nella Haavisto, Ähtärin Urheilijat 37,7
3. Minea Sipilä, Virtain Urheilijat 39,6
4. Ava Ojala, Kyynämöinen 41,2
5. Edith Lamminaho, Ylä-Kintaus 54,3

Tytöt 4-5 v. (2013, 2012), erä 2

1. Selma Lahtinen, Keuruu 40,2
2. Martta Pekkanen 40,6
3. Iida Koppelomäki, Multia 43,2
4. Kukka-Maaria Koppelomäki, Multia 44,9
5. Gabriella Alahäivälä 50,3

Tytöt 4-5 v. (2013, 2012), yhdistelmä

1. Silka Viinikka, Ähtärin Urheilijat 28,9
2. Nella Haavisto, Ähtärin Urheilijat 37,7
3. Minea Sipilä, Virtain Urheilijat 39,6
4. Selma Lahtinen, Keuruu 40,2
5. Martta Pekkanen 40,6
6. Ava Ojala, Kyynämöinen 41,2
7. Iida Koppelomäki, Multia 43,2
8. Kukka-Maaria Koppelomäki, Multia 44,9
9. Gabriella Alahäivälä 50,3
10. Edith Lamminaho, Ylä-Kintaus 54,3

Pojat 4-5 v. (2013, 2012)

1. Noel Kekälinen, Multia 47,1
2. Topi Kallioniemi, Ähtärin urheilijat 48,2
3. Topias Haavisto, Ähtärin urheilijat 53,5
4. Kaarlo Laajanaho, Multia 54,4
5. Luukas Hämäläinen, OTTOMOTOR Keuruu 1,06,3
6. Veeti Jokinen 1,19,7

Tytöt 6-7 v. (2011, 2010), erä 1

1. Reetta Hautala, Ähtärin Urheilijat 23,9
2. Elli Koppelomäki, Multia 24,5
3. Hilda Hämäläinen, ottomotor Keuruu 25,7
4. Viivi Lampinen, Multia 28,5

Tytöt 6-7 v. (2011, 2010), erä 2

1. Miida Viinikka, Ähtärin Urheilijat 23,5
2. Venla Merisalo, Ähtärin Urheilijat 25,3
3. Alisa Koskinen, Ähtärin Urheilijat 26,0
4. Biancca Huotari, Jyväskylä 31,7
5. Milja Collin, Multia 34,9

Tytöt 6-7 v. (2011, 2010), yhdistelmä

1. Miida Viinikka, Ähtärin Urheilijat 23,5
2. Reetta Hautala, Ähtärin Urheilijat 23,9
3. Elli Koppelomäki, Multia 24,5
4. Venla Merisalo, Ähtärin Urheilijat 25,3
5. Hilda Hämäläinen, ottomotor Keuruu 25,7
6. Alisa Koskinen, Ähtärin Urheilijat 26,0
7. Viivi Lampinen, Multia 28,5
8. Biancca Huotari, Jyväskylä 31,7
9. Milja Collin, Multia 34,9

Pojat 6-7 v. (2011, 2010)

1. Matias Sipilä, Virtain Urheilijat 29,3
2. Aaro Seppä, Luumäki 33,9
3. Lenni Mattila 29,4
4. Daniel Kilponen, Ähtärin Urheilijat 42,7
5. Santtu Virtala, Ähtärin Urheilijat 43,5
6. Leo Ojala, Kyynämöinen 47,7

Tytöt 8-9 v. (2009, 2008), erä 1

1. Siiri Hautala, Ähtärin Urheilijat 19,4
2. Pinja Viinikka, Ähtärin Urheilijat 20,7
3. Eveliina Lampinen, Laukaa 22,4
4. Minttu Saari, Ähtärin Urheilijat 23,0
5. Anni Miettinen, Multia 26,4
6. Olivia Paarlahti, Multia 31,6

Tytöt 8-9 v. (2009, 2008), erä 2

1. Saima Kallioniemi, Ähtärin Urheilijat 20,2
2. Sonja Virtala, Ähtärin Urheilijat 21,7
3. Anni Laurinen, Multia 23,7
4. Nelli Saarinen, Multia 28,7
5. Martta Liukkonen, Multia 28,8
6. Aada Hyrkäs, Ähtärin Urheilijat 35,0

Tytöt 8-9 v. (2009, 2008), erä 3

1. Enni Salenius, Multia 24.0
2. Venla Heinonen, Multia 24,6
3. Elsa Lahtinen, Keuruu 24,9
4. Venla Collin, Multia 26,4
4. Ronja Pehkonen, Multia 33,9

Tytöt 8-9 v. (2009, 2008), yhdistelmä

1. Siiri Hautala, Ähtärin Urheilijat 19,4
2. Saima Kallioniemi, Ähtärin Urheilijat 20,2
3. Pinja Viinikka, Ähtärin Urheilijat 20,7
4. Sonja Virtala, Ähtärin Urheilijat 21,7
5. Eveliina Lampinen, Laukaa 22,4
6. Minttu Saari, Ähtärin Urheilijat 23,0
7. Anni Laurinen, Multia 23,7
8. Enni Salenius, Multia 24.0
9. Venla Heinonen, Multia 24,6
10. Elsa Lahtinen, Keuruu 24,9
11. Venla Collin, Multia 26,4
12. Anni Miettinen, Multia 26,4
13. Nelli Saarinen, Multia 28,7
14. Martta Liukkonen, Multia 28,8
15. Olivia Paarlahti, Multia 31,6
16. Ronja Pehkonen, Multia 33,9
17. Aada Hyrkäs, Ähtärin Urheilijat 35,0

Pojat 8-9 v. (2009, 2008), erä 1

1. Matias Haavisto, Ähtärin Urheilijat 20,8
2. Kalle Karja, Multia 21,1
3. Nooa Vehkomäki, Multia 27,6
4. Aatuli-Ilmari Salo, Multia 28,9
5. Jose Kivikko, Multia 32,5

Pojat 8-9 v. (2009, 2008), erä 2

1. Ilmari Saari, Ähtärin Urheilijat 22,1
2. Rene Puronaho, Pihlajavesi 23,7
3. Väinö Vähämäki, Multia 23,9
4. Niiku Salo, Multia 39,7
5. Tino Nieminen, Multia 45,9

Pojat 8-9 v. (2009, 2008), erä 3

1. Iisakki Vierikko, Ketkupolkka 18,9
2. Riku Närhi, Multia 22,1
3. Joni Vahtera, Multia 24,3
4. Jaakko Viljakainen, Ähtärin Urheilijat 27,1
5. Teemu Linna, Multia 33,5

Pojat 8-9 v. (2009, 2008), yhdistelmä

1. Iisakki Vierikko, Ketkupolkka 18,9
2. Matias Haavisto, Ähtärin Urheilijat 20,8
3. Kalle Karja, Multia 21,1
4. Ilmari Saari, Ähtärin Urheilijat 22,1
5. Riku Närhi, Multia 22,1
6. Rene Puronaho, Pihlajavesi 23,7
7. Väinö Vähämäki, Multia 23,9
8. Joni Vahtera, Multia 24,3
9. Jaakko Viljakainen, Ähtärin Urheilijat 27,1
10. Nooa Vehkomäki, Multia 27,6
11. Aatuli-Ilmari Salo, Multia 28,9
12. Jose Kivikko, Multia 32,5
13. Teemu Linna, Multia 33,5
14. Niiku Salo, Multia 39,7
15. Tino Nieminen, Multia 45,9

Tytöt 10-11 v. (2007, 2006) 300 m, erä 1

1. Ilona Yltiö, Ähtärin Urheilijat 52,1
2. Selina Hirvilampi, Ähtärin Urheilijat 1.01,5
3. Tinja Sillanpää, Multia 1.08,9
4. Ella Kankaanpää, Ähtärin Urheilijat 1.13,9
5. Kerttu Koppelomäki, Multia 1.23,7
6. Mira Teivaanmäki, Ähtärin Urheilijat 1.29,3

Tytöt 10-11 v. (2007, 2006) 300 m, erä 2

1. Justiina Juntunen, Kepo 1.04,1
2. Petra Koskela, Multia 1.09,3
3. Eevi Ylitalo, Jyväskylä 1.23,2
4. Jonna Lähdeaho, Multia 1.34,8
5. Roosa Ohra-aho, Multia 1.34,4
6. Riitu Putkimäki, Multia 1.39,0

Tytöt 10-11 v. (2007, 2006) 300 m, yhdistelmä

1. Ilona Yltiö, Ähtärin Urheilijat 52,1
2. Selina Hirvilampi, Ähtärin Urheilijat 1.01,5
3. Vilma Knuutinen, Kangasala 1.03,0
4. Justiina Juntunen, Kepo 1.04,1
5. Tinja Sillanpää, Multia 1.08,9
6. Petra Koskela, Multia 1.09,3
7. Ella Kankaanpää, Ähtärin Urheilijat 1.13,9
8. Eevi Ylitalo, Jyväskylä 1.23,2
9. Kerttu Koppelomäki, Multia 1.23,7
10. Mira Teivaanmäki, Ähtärin Urheilijat 1.29,3
11. Roosa Ohra-aho, Multia 1.34,4
12. Jonna Lähdeaho, Multia 1.34,8
13. Riitu Putkimäki, Multia 1.39,0

Pojat 10-11 v. (2007, 2006) 300 m

1. Iiro Koskela, Multia 52,3
2. Juho Viljakainen, Ähtärin Urheilijat 1.11,8
3. Roni Puronaho, Pihlajavesi 1.12,4
4. Jeeli Rönkkö, Multia 1.14,4
5. Eeli Ylä-Rautio, Ähtärin Urheilijat 1,17,6
6. Veeti Pehkonen, Multia 1.18,1
7. Niilo Siekkinen, Multia 1.19,7
8. Taavi Mattila 1.41,1

Tytöt 12-13 v. (2005, 2004) 300 m

1. Milla Lappi, Multia 52,3
2. Sofia Hyrkäs, Ähtärin Urheilijat 53,2
3. Jonna Ahola, Jämsä 1.01,9
4. Tiiju Salo, Multia 1.03,8
5. Marinka Vehkomäki, Multia 1.14,3
6. Helmi Miettinen, Multia 1.18.2
. Vilma Knuutinen (10-11 v sarja), Kangasala 1.03,0

Pojat 12-13 v. (2005, 2004) 300 m

1. Riku Kankaala, Leppävirran Urheilijat 54.1
2. Aarni Viitanen, Multia 54.8
3. Eetu Pitkänen, Multia 1.15,7
4. Roope Lehtomäki, Multia 1.34,8
5. Kasperi Paarlahti, Multia 1.49.7
6. Timi Huisman, Multia 1,53,2