200 m miehet alkuerä 1

1. Erwin Borremans, HyPy TT Belgium 25,1
2. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 25,5
3. Pertti Tuomainen 27,3
4. Vincent Gooiker, Hollanti 29,3
5. Hans-Christian Günther, Ultima klap team /Saksa 38,6

200 m miehet alkuerä 2

1. Jussi Lahtinen, Otto Motor 24,6
2. Mika Jääskäläinen, Kickbike Lohja 25,9
3. Jussi Ruokonen, Keuruu 26,4
4. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti / Rauma 27,4
5. Matti Paalanen, Kensu / Jyväskylä 28,0
6. Herman Gooiker, Hollanti 41,8

200 m miehet alkuerä 3

1. Hannu Vierikko, Kepo 25,4
2. Kai Immonen, KoPo Kouvolan potku 25,7
2. Tomas Porthin, Kepo 25,7
4. Ilo Suurmets, Estonia 26,0
5. Joonas Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 31,4

200 m miehet loppukilpailu

1. Jussi Lahtinen, Otto Motor 23,5
2. Erwin Borremans, HyPy TT Belgium 23,9
3. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 24,2
4. Hannu Vierikko, Kepo 24,5
5. Kai Immonen, KoPo Kouvolan potku 25,0
6. Tomas Porthin, Kepo 25,3

2000 m MIEHET

1. Jussi Lahtinen, Otto Motor04:28,4
2. Kai Immonen, KoPo Kouvolan potku 04:31,0
3. Mika Jääskäläinen, Kickbike Lohja 04:31,4
4. Tomas Porthin, Kepo 04:39,4
5. Hannu Vierikko, KEPO 04:40,6
6. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 04:40,9
7. Erwin Borremans, HyPy TT Belgium 04:47,4
8. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti / Rauma 05:03,2
9. Vincent Gooiker, Hollanti 05:04,7
10. Ilo Suurmets, Eesti Toukerattaliit, Estonia 05:06,2
11. Heikki Nyman 05:19,2
12. Joonas Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 06:01,4
13. Herman Gooiker, Hollanti 06:02,2
14. Hans-Christian Günther, Ultima klap team /Saksa 07:21,1

200 M NAISET alkuerä 1

1. Maarit Raatikainen, Leppävirran Urheilijat27,5
2. Miia Lahtinen, Kepo 30,9
3. Laura Kumpula, Otto Motor 35,6

200 M NAISET alkuerä 2

1. Noora Lahtinen, Otto Motor 31,9
2. Auli Suomalainen, Multia Team 32,7
3. Asta Kankaala, Leppävirran Urheilijat 32,9
4. Marja Liisa Hyötyläinen 34,8

200 M NAISET loppukilpailu

1. Maarit Raatikainen, Leppävirran Urheilijat 26,3
2. Noora Lahtinen, Otto Motor 29,9
3. Miia Lahtinen, Kepo 30,0
4. Auli Suomalainen, Multia Team 31,4
5. Asta Kankaala, Leppävirran Urheilijat 32,6
6. Marja Liisa Hyötyläinen 34,0

2000 M NAISET

1. Maarit Raatikainen, Leppävirran Urheilijat 05:16,0
2. Laura Kumpula, Otto Motor 05:33,4
3. Elina Sipinen, Jyväskylän pallokerho 05:47,9
4. Jaana Virkamäki 05:49,8
5. Miia Lahtinen, Kepo 05:52,1
6. Auli Suomalainen, Multia Team 06:01,2
7. Marja-Liisa Hyötyläinen, Lepu 06:50,2
8. Asta Kankaala, Leppävirran Urheilijat 07:00,0

MARATON MIEHET 12,2 km

1. Jussi Lahtinen, Otto Motor 29:30,5
2. Mika Jääskäläinen, Kickbike Lohja 29:33,4
3. Kai Immonen, KoPo Kouvolan potku 29:58,0
4. Erwin Borremans, HyPy TT Belgium 31:29,1
5. Tomas Porthin, Kepo 32:01,3
6. Hannu Vierikko, KEPO 32:34,0
7. Vincent Gooiker, Hollanti 33:32,9
8. Ilo Suurmets, Eesti Toukerattaliit, Estonia 36:27,8
9. Joonas Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 39:29,1
10. Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus 39:52,5
11. Hans-Christian Günther, Ultima klap team /Saksa 50:52,8

MARATON 12, 2 KM MIEHET YLI 45 V.

1. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti / Rauma 34:03,0
2. Pertti Tuomainen, Leppävirran Urheilijat 33:04,7
3. Heikki Nyman, Kepo 35,07,6
DNF Herman Gooiker, Hollanti

MARATON NAISET 12,2, KM

1. Maarit Raatikainen, Leppävirran Urheilijat 35:53,1
2. Miia Lahtinen, Kepo 44:33,1

MARATON NAISET YLI 45 V.

1. Auli Suomalainen, Multia Team 41:04,8
2. Marja-Liisa Hyötyläinen, Leppävirran Urheilijat 48:36,9

500 M MIEHET YLI 45 V

1. Hannu Vierikko, KEPO 01:06,9
2. Jussi Ruokonen, Multia-Team 01:07,1
3. Matti Pesälä, Kortelan Ryhti / Rauma 01:09,0
4. Seppo Juntunen, Leppävirran Urheilijat 01:10,5
5. Heikki Nyman, Kepo 01:15,0
6. Hans-Christian Günther, Ultima klap team /Saksa 01:35,2

YLI 55 V 500 M MIEHET

1. Pertti Tuominen, Leppävirran U 01:09,9
2. Matti Paalanen, Kensu / Jyväskylä 01:11,6
3. Harry Mäkelä, Maansiirto Mäkelä Team, Jyväskylä 01:31,1

YLI 65 V 500 M MIEHET

1. Paavo Niiles, Petäjävesi 01:26,2
2. Raimo Kilpeläinen, Leppävirran Urheilijat 01:33,4
3. Herman Gooiker, Hollanti 01:43,0

500 M NAISET YLI 45 V

1. Anu Sironen, Maansiirto Mäkelä Team Jyväskylä 01:22,5
2. Jaana Virkamäki, Multia 01:31,9

YLI 55 V 500 M NAISET

1. Auli Suomalainen, Multia Team 01:22,1
2. Marja-Liisa Hyötyläinen, Leppävirran Urheilijat 01:34,5
3. Irmeli Björkmän 03:01,7

YLI 65 V 500 M NAISET

1. Terttu Kilpeläinen, Leppävirran Urheilijat 01:34,3
2. Sisko Heinämäki, Multia 01:38,8
3. Maija Heinonen, Multia 01:40,2
4. Leena Lehtiö, Multia 02:00,3
5. Anna-Liisa Riuttamäki, Multia 02:03,7
6. Impi Peurakumpu, Multia 02:08,5

3X500 M MIEHET

1. KETKUPOLKKA 1, KEPO (Ervin Borremans, Hannu Vierikko, Tomas Porthin) 03:31,5
2. SAVON DYNAMO, VARKAUS 03:51,9
3. LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT, LEPPÄVIRTA 03:54,1
4. LÖYSÄ NYSÄ, TAMPERE 04:19,6

3X500 M NAISET

1. OTTO MOTOR, MULTIA 04:28,2
2. LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT, LEPPÄVIRTA 04:37,9
3. MULTIA TEAM, MULTIA 04:46,6

HAASTEVIESTI 4*500 M PERINTEINEN JALAS LÄHTÖ 1

1. TEAM ENERGIA 07:13,5
2. SATU VÄÄTÄNEN-RINNE 09:45,5
3. MULTIAN MARTAT, MULTIA 09:56,1
4. ESLA TEAM, KOURA 09:56,3
5. ELÄKELIITTO MULTIA, MULTIA 11:16,8
6. NESTEEN TERÄVÄT, ESPOO 11:52,1
7. MULTIAN ELÄKELÄISET, MULTIA 13:38,3

HAASTEVIESTI 4*500 M PERINTEINEN JALAS LÄHTÖ 2

1. MUNAVOI, MULTIA 07:52,7
2. HURJAPÄÄT (4LK), MULTIA 08:42,1
3. TOMSETOLE (5LK), MULTIA 09:24,1
4. TROLLAAJAAT (3LK), MULTIA 09:47,9
5. OTTO MOTOR, MULTIA 11:48,5
6. KUPLAT (2LK), MULTIA 11:48,7

HAASTEVIESTI 4*500 M PERINTEINEN JALAS LÄHTÖ 3

1. VAUHTIHIRMUT, MULTIA 10:42,4
2. HAPSUT (2LK), MULTIA 12:16,8
3. PINKKITIIMI, MULTIA 12:23,7
4. NELJÄN KOPLA, MULTIA 13:12,2
5. KAKKOSÄLKÖÖ, MULTIA 13:19,4
6. NOPEAT (2LK), MULTIA 13:44,2

YHDISTELMA HAASTEVIESTI 4*500 M PERINTEINEN JALAS

1. TEAM ENERGIA 07:13,5
2. MuNaVoi, MULTIA 07:52,7
3. HURJAPÄÄT 4.LK, MULTIA 08:42,1
4. TOMSETOLE (5. LK), MULTIA 09:24,1
5. Satu Väätänen-Rinne, Vanha Väätänen 09:45,5
6. TROLLAAJAT 3.LK, MULTIA 09:47,9
7. MULTIAN MARTAT, Multia 09:56,1
8. ESLA-Team, Koura 09:56,3
9. VAUHTIHIRMUT, MULTIA 10:42,4
10. Eläkeliitto Multia, MULTIA 11:16,8
11. OTTO MOTOR, MULTIA 11:48,5
12. KUPLAT 2. LK, MULTIA 11:48,7
13. NESTEEN TERÄVÄT, ESPOO 11:52,1
14. HAPSUT 2 LK, MULTIA 12:16,8
15. PINKKI TIIMI, MULTIA 12:23,7
16. NELJÄN KOPLA, MULTIA 13:12,2
17. KAKKOSÄLKOO, MULTIA 13:19,4
18. MULTIAN ELÄKELÄISET, MULTIA 13:38,3
19. NOPEAT 2. LK, MULTIA 13:44,2

HAASTEVIESTI 4*500 M KILPAJALAS

1. OTTO MOTOR, MULTIA 05:33,8
2. KULTASEPÄT, MULTIA OPET 06:07,8
3. HOPEASEPÄT, MULTIA OPET 06:26,1
4. Maansiirto Mäkelä Team, Mäkelä Team 06:26,6
5. SNAP, MULTIA 07:12,6
6. PÄRINÄTIIMI, MULTIA 07:13,2
7. VIRASTON VIPELTÄJÄT, MULTIA 07:51,1
8. JÄÄKIITÄJÄT, MULTIA 07:56,6

ALLE 4 V.(09-) TYTÖT

1. Elsa Lahtinen, Team Ottomotor 31,5
2. Iida Lehtomäki, Multia 36,5
3. Elli Koppelomäki, Multia 50,5

ALLE 4 V. (09-) POJAT

1. Nuutti Laaja, Multia 37,60

6 V. 100M (07-08) TYTÖT

1. Anni Miettinen, Multia 37,9
2. Lotte Borremans 39,0
3. Anni Laurinen, Multia 49,3
4. Moona Ilvesaho, Multia 49,6
5. Enni Salenius 49,6

6 V. 100M (07-08) POJAT

1. Onni Pessinen, Haapamäki 33,6
2. Aatu Rusila 36,1
3. Taavi Mattila 46,2
4. Iisakki Vierikko, Kepo 48,3

8 V. 100M (05-06) TYTÖT

1. Emmi Rusila, OTTOMOTOR 30,0
2. Justiina Juntunen, Kepo 32,9
3. Vilma Heinonen, Multia 33,0
4. Eveliina Sipilä, Multia 33,1

8 V. 100M (05-06) POJAT

1. Kaapo Laaja, Multia 22,5
2. Timi Huisman, Multia 23,0
3. Riku Kankaala, Leppävirran Urheilijat 25,0
4. Kasper Borremans 31,3
5. Veeti Vähämäki 36,4
6. Otto Lehtomäki, Multia 40,8

10 V 100M (03-04) TYTÖT

1. NELLI PESSINEN, HAAPAMÄKI 19,8

10 V 100M (03-04) POJAT

1. JAAKKIMA JUNTUNEN, KEPO 18,7
2. NIKKE PESSINEN, HAAPAMÄKI 20,1
3. TOPIAS RIUTTAMÄKI, KAMOKE 21,3
4. JOHANNES RIUTTAMÄKI, KAMOKE 22,6

12 V 200M (01-02) TYTÖT

1. SARA LEPPÄSALMI, MULTIA 40,9

12 V 200M (01-02) POJAT

1. MISKA RISTILUOMA, MULTIA 32,1
2. TUUKKA PEKKANEN, MULTIA 42,0
3. TOPIAS RAASKA, KAMOKE 55,1

14 V 500M (99-00) TYTÖT

1. NEEA AHONEN, MULTIA 01:25,1
2. Ella Riuttamäki 01:36,4

14 V 500M (99-00) POJAT

1. JOONAS LEVÄNEN, Savon Dynamo, Varkaus 01:20,3
2. KAAPRO PUROKURU, MULTIA 01:49,2

Erikoispalkinto (SuurKeuruun kiertopalkinto): Paras Multialainen; Auli Suomalainen