MIEHET 200 m alkuerä 1

1. VIERIKKO HANNU, KEPO 26.64
2. TUOMAINEN PERTTI, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 27.58
3. EHRLICH JAANUS, ESTONIA 29.30
4. HYTTINEN JOONAS, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 30.49
5. GOLD KRISTJAN, ESTONIA 30.97
6. MEDAR MARTIN, ESTONIA 34.40

MIEHET 200 m, alkuerä 2

1. LAHTINEN JUSSI, OTTO MOTOR 24.82
2. LEVÄNEN MARKKU, SAVON DYNAMO, VARKAUS 25.59
3. ROOSTAR MARTIN, ESTONIA 26.36
4. PESÄLÄ MATTI, KORY, RAUMA 28.20
5. KIKKAS ALLAR, ESTONIA 28.48
6. LEVÄNEN JOONAS, SAVON DYNAMO, VARKAUS 31.37
7. MARDO KERT, ESTONIA 34.16

MIEHET 200 m LOPPUKILPAILU

1. LAHTINEN JUSSI, OTTO MOTOR 24.56
2. LEVÄNEN MARKKU, SAVON DYNAMO, VARKAUS 24.77
3. VIERIKKO HANNU, KEPO 25.61
4. MARTIN ROOSTAR, ESTONIA 26.39
5. TUOMAINEN PERTTI, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 28.16
6. MATTI PESÄLÄ, KORY, RAUMA 30.20

MIEHET 2000 m

1. LAHTINEN JUSSI, OTTO MOTOR 5.24.23
2. HANNU VIERIKKO, KEPO 5.24.40
3. LEVÄNEN MARKKU, SAD 5.41.89
4. TUOMAINEN PERTTI, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 5.46.00
5. PESÄNEN MATTI, KORY 5.55.89
6. MARTIN ROOSTAR, ESTONIA 6.38.00
7. ALLAR KIKKAS, ESTONIA 6.39.00
8. LEVÄNEN JOONAS, SAD 6.54.10
9. JAANUS EHRLICH, ESTONIA 6.56.00
10. KRISTJAN GOLD, ESTONIA 7.25.00

NAISET 200 m, ERÄ 1.

1. SALOVIRTA MAARIT, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 27.35
2. LAHTINEN MIIA, KEPO 32.12
3. KEREKETKINA HRISTINA, ESTONIA 35.22
4. HYÖTYLÄINEN MARJA-LIISA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 36.44
5. VIRKUS MAARJA, ESTONIA 43.30

NAISET 200 m, 2. erä

1. KOPPELOMÄKI MINNA, MULTIA 30.79
2. KETLYN PÄÄSTEL, ESTONIA 32.57
3. KANKAALA ASTA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 32.72
4. HYTTINEN ANNINA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 36.79

NAISET 200 m, LOPPUKILPAILU

1. SALOVIRTA MAARIT, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 26.82
2. KOPPELOMÄKI MINNA, MULTIA 29.66
3. KETLYN PÄÄSTEL, ESTONIA 31.52
4. LAHTINEN MIIA, KEPO 31.60
5. KANKAALA ASTA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 32.12
6. KRISTIINA KEREKETRINA, ESTONIA 32.32

NAISET 2000 M

1. SALOVIRTA MAARIT, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 6.59.07
2. SUOMALAINEN AULI, MULTIA 7.14.55
3. KETLYN PÄÄSTEL, ESTONIA 7.26.66
4. LAHTINEN MIIA, KEPO 7.36.51
5. HYTTINEN ANITA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 8.27.74
6. KANKAALA ASTA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 8.47.43
7. HYÖTYLÄINEN MARJA-LIISA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 9:08:40
8. SMOLANDER RIIKKA, YLE 9.32.45

MIEHET 600 M, YLI 45 v.

1. PESÄLÄ MATTI, KORY, RAUMA 1.23.00
2. JULKUNEN SEPPO, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 1.28.57
3. PASANEN ARI, VIRRANVIEMÄ,LEPPÄVIRTA 1.40.70

NAISET 600 m, YLI 45 v.

1. HYTTINEN ANITA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 1,48,49

MIEHET 600 m, YLI 55 v.

1. TUOMAINEN PERTTI, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 1.25.80
2. ISOMÄKI KAUKO, SÄYNÄTSALO 1.46.17

NAISET 600 m, YLI 55 v.

1. SUOMALAINEN AULI, MULTIA 1.38.27
2. PÄRNÄNEN EINE, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 1.44.99
3. HYÖTYLÄINEN MARJA-LIISA, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 2.01,99

MIEHET 600 m, YLI 65 v.

1. KILPELÄINEN RAIMO, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 1.53.58
2. LEHTIÖ KALEVI, MULTIA 2.13.40

NAISET 600 m, YLI 65 v.

1. KILPELÄINEN TERTTU, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 1.56.36
2. HEINÄMÄKI SISKO, KISOJEN ÄITI, MULTIA 1.57.03
3. PEURAKUMPU IMPI, MULTIA 2.41.00

MIEHET 3 x 600 m

1. SAVON DYNAMO, VARKAUS 4.49.65
2. LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT I 4.50.09
3. ESTONIA KICKSLED I 5.06,00
4. ESTONIA KICKSLED II 5.49.00

NAISET 3 x 600 m

1. LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT I 5.50.75
2. MULTIA-TEAM 6.15.0
3. LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 2 6.33.53
4. ESTONIA KICSLED 6.48.80

15 KM MIEHET

1. VIERIKKO HANNU, KEPO 39.45
2. LEVÄNEN MARKKU, SAVON DYNAMO, VARKAUS 39.52
DNS LAHTINEN JUSSI, OTTO MOTOR

15 KM MIEHET YLI 45 v.

1. TUOMAINEN PERTTI, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 40.35
2. PESÄLÄ MATTI, KORY, RAUMA 41.35
3. LEINO REIJO, KENSU 58.29
4. KIURU ANTTI, TAMPERE 1.00.05

15 KM NAISET

1. SALOVIRTA MAARIT, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 51.04
2. LAHTINEN MIIA, KEPO 57.05
DNS SUOMALAINEN AULI, MULTIA

15 KM NAISET YLI 45 V.

1. MÖRÄ-LEINO ANNELI, KENSU 45.58

HAASTEVIESTI 4 x 600 m PERINTEINEN KELKKA

1. VALELÄÄKÄRIT, SUOMI 11.04.OO
2. OIKEAT HAMMASTEKNIKOT, MULTIA 11.30.05
3. MULTIAN NAISVOIMISTELIJAT, SUOMI 11.32.73
4. MULTIAN NAISVOIMISTELIJAT I, MULTIA 11.54.06
5. KOULUTUSKESKUS SEDU, ÄHTÄRI 15.57.05
6. MULTIAN ELÄKELÄISET, MULTIA 15.57.06
7. NESTEEN TERÄVÄT, ESPOO 15.57.10

HAASTEVIESTI 4 x 600 m KILPAKELKKA

1. MULTIAN OPET, MULTIA 9.22.06
2. OTTO MOTOR, MULTIA 9.30.03

POJAT ALLE 4 v. (08)

1. PESSINEN ONNI, HAAPAMÄKI 35.75
2. KARJA KALLE, MULTIA 39.48
3. VIERIKKO IISAKKI, KEPO 54.21

TYTÖT 6 v. 100M (06-07)

1. HEINONEN VILMA, MULTIA 37.96
2. KARI EMMA, MULTIA 40.35
3. SIPILÄ EVELIINA, MULTIA 44.32

POJAT 6 v. 100M (06-07)

1. LAAJA KAAPO, MULTIA 28.41
2. PENTTINEN AATU, MULTIA 30.68
3. VÄHÄMÄKI VEETI, MULTIA 37.09.
4. MATTILA TOPI, KANGASALA 37.68
5. NIEMINEN MATIAS 39.18

TYTÖT 8 v. 100M (04-05)

1. LOUKEINEN AADA-LIISA, MULTIA 24.60
2. LAPPI MILLA, MULTIA 29.00

POJAT 8 v. 100M (04-05)

1. JUNTUNEN JAAKKIMA, KEPO 20.62
2. PESSINEN NIKKE, HAAPAMÄKI 24.24
3. KANKAALA RIKU, LEPPÄVIRRAN URHEILIJAT 24.58

TYTÖT 10 v. 200M (02-03)

1. PESSINEN NELLI, HAAPAMÄKI 48.26
2. LAHTI ELINA, HAAPAMIÄKI 51.69

POJAT 10 v. 200M (02-03)

1. PEKKANEN TUUKKA, MULTIA 43.70
2. RAASKA TOPIAS, MULTIA 44.70
3. KOPPELOMÄKI LEEVI, MULTIA 44.73
4. KARI EETU, MULTIA 47.97
5. RIUTTAMÄKI ARTTU, KEURUU 52.80
6. LOUKEINEN ATTE, MULTIA 1.00.36

TYTÖT12 v. 200M (00-01)

1. TRIIN OJASAAR, ESTONIA 35.61
2. TANNINEN JANETTE, MULTIA 39.60
3. RIUTTAMÄKI ELLA 40.85
4. KORPINEN JUULI 45.28

POJAT 12 v. 200M (00-01)

1. KALLIO JIMI, SÄÄKSENPOIKA 36.04
2. PUROKURU KAAPRO, MULTIA 37.86
3. HYTTINEN MATIAS, LEPU 45.16

TYTÖT14 v. 600 m (98-99)

1. TEPPAN ANETTE, ESTONIA 38.20

POJAT14 v. 600M (98-99)

1. MARVIN MUST, ESTONIA 31.50
2. LEVÄNEN JOONAS, SAVON DYNAMO 31.54

PARAS ASU: VALELÄÄKÄRIT (Milla Nurminiemi, Heli Collin, Kirsi Kumpula, Minna Koppelomäki)

PARAS KELKKA: SEDU (Topi Leppäsalmi, Peetu Salo, Jyri Haverinen, Seppo Sipilä)

HAASTEVIESTI 4 x 600 m perinteinen kelkka:
1. VALELÄÄKÄRIT: (Milla Nurminiemi, Heli Collin, Kirsi Kumpula, Minna Koppelomäki)
2. OIKEAT HAMMASTEKNIKOT: (Jukka Talka (Kouvola), Kalevi Epäilys (Multia), Jussi Vartiainen (Oulunsalo), Ilkka Kylämäki (Turku))
3. MULTIAN NAISVOIMISTELIJAT II (Emma Mäkelä, Aino Jalkanen, Linda Huisman, Jenni Katajalehto)

HAASTEVIESTI 4 x 600 m Kilpakelkka:
1. MULTIAN OPET: (Marjo Kumpula, Markus Hyytinen, Maaret Ojavalli, Henri Heikkinen)
2. OTTO MOTOR (Seppo Lahtinen, Katri Kotajärvi, Kauko Kumpula, Marko Siira)